AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Hep bizdenmi ölecek

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
~SENGÜL-KOC~

MesajKonu: Hep bizdenmi ölecek   C.tesi Mayıs 17, 2008 11:58 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Çoruma gidenler bilir.1980 olaylarından sonra Çorum ikiye ayrılmıştır yerleşim olarak.yani Aleviler Çorumun yukarısında otururlar,Sünniler aşağısında otururlar.belli bir çizgi hat yoktur yani öyle bir ayrım değil.mümküm olduğunca Aleviler sünni mahallelere gitmez Sünnilerde Alevi mahallelere gitmez.

yolu bir gün Alevi mahallesine düşen biri yolda giderken bir kadının oğluna
_osman,osman gel oğlum
dediğini duyar,şaşırır.öyle ya burası Alevi mahallesi Alevilerde çocuklarına osman ismini koymazlar.adam merak etmiş kadına sormuş.
-bacı bişey sorabilirmiyim
_buyur kardeş
_bacım bildiğim kadarı ile burası Alevi mahallesi sanırım sizde Alevisiniz.yine bildiğim kadarı ile Aleviler çocuklarına osman ismini koymazlar.sen biraz önce çocuğunu çağırırken osman dedin ben mi yanlış anladım?
_yok kardeş.sorma.bir oğlum oldu Adını Ali koyduk çok yaşamadı öldü.Allah bir oğul daha verdi onunda ismini Hüseyin koyduk oda çok yaşamadı.daha sonra bir oğlumuz daha oldu onun adını da Hasan koyduk. o da yaşamadı.Allah bir oğul daha verince dedik ki hep bizden mi ölecek bi de onlardan ölsün diye adını osman koyduk. Allahın işi o ölmedi yaşadı.

Kullanıcı profilini gör

Hep bizdenmi ölecek
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası