AnasayfaSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

******ün ince zekası

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ERDİNC SAHİN

MesajKonu: ******ün ince zekası   C.tesi Mayıs 17, 2008 9:54 am

bunu bana disk te egitmenlik yapmış bir abimiz bir sohbet sırasında anlatmıştı ve bende çok etkilenmiştim o yüzden paylaşmak istedim
cumhuriyetin yeni kuruldugu yıllarda dönemin önemli yazarlarından biri(işte eksiklik bu yazarın adını unuttum Smile ) yaşının ilerlemiş olması ve geçimini saglayamayacak kadar kötü durumda kalması nedeniyle bir kurtuluş çaresi ararken aklına mustafa kemal paşa gelir gidip ona derdini anlatıp hiç olmazsa ufak bir gelirle yaşamını devam ettirme düşüncesi içindedir çünkü yazar o kadar kötü durumdadır ki elinde sadece küçük gelen eski bir montu kalmıştır ve onuda kimse anlamasın diye üstüne giymez elinde taşırmış. yazar bu düşiünceyle istanbuldan ankaraya gelir mustafa kemal paşayla görüşmeye çalışır fakat paşanın işleri yogun oldugundan ulaşamaz sadece yaverine mustafa kemal paşayı sorup selam söylemesini ister utangaçlıkla belli etmemeye çalışarak. paşa köşke geldiginde yaveri olayı anlatır ve o zaman mustafa kemal kesin bu adamın bir derdi varki beni arıyor der ve yaverine nerde kalıyorsa yazar'ın bulunup yanına getirlmesini ister.yaver ankaranın yarısını aradıktan sonra yazarı bulur ve paşanın huzuruna getirir daha yazar dertlerini anlatmaya başlamadan ATATÜRK işlerinin yogunlugundan arayıp soramdıgı için özür diler ve o sırada boş olan istanbul milletvekilligini yazara teklif eder yazarın birden gözü parlar çünkü milletvekilligi sıcak bir ev ve aş demektir hemen kabul eder ve mutlu bir şekilde istanbula döner
İŞTE BÜYÜK SİYASETÇİ VE DEVLET ADAMI OLMANIN FARKI
Kullanıcı profilini gör

******ün ince zekası
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ŞAİR ATATÜRK
» ******'ün Hayatında 19 Sayısının Önemi
» rumeli
» YasEMinİn haYAtI
» ******E BiRGüN SORARLAR